Hauptseite
 
WWW.Puthjet.ucoz.comMërkure, 05.Gush..20, 22:52Willkommen Gast | RSS
Hauptseite
Menyja

Gezuar Humore 2014

Mini-Chat
200

RTK

Kyqu

OXYGEN SHOW

Jeta ne Kosovë

Familja Moderne

TV SHQIP

Shtypi Kosovar

Hauptseite » 2012 » Shkurt » 18 » Acari rrit çmimin e druve
21:39
Acari rrit çmimin e druve
Prishtinë, 17 shkurt - Acari ka sjellë edhe një sfidë për qytetarët. Çmimi i një kubiku dru të zjarrit është rritur. Ai sillet nga 70 deri në 90 euro. Shitësit e druve në kryeqytet i kanë thënë KTV-së jashtë kamerës se çmimi është rritur pasi që edhe fshatarët, nga ata që i marrin drutë, kanë rritur çmimin e kësaj lënde djegëse që te ne përdoret në masë të madhe.

Sipas tyre, çmimi i një metri sillet nga 70 deri në 80 euro. Rritja e çmimit të druve u ka shkaktuar nervozizëm të madh qytetarëve, teksa ndalen për të pyetur për çmimin e tyre. Mirëpo jo gjithkund në Kosovë mund të gjesh kësisoj çmimin. Situatën e ka bërë edhe më të vështirë zvogëlimi i importit të derivateve të naftës që përdoren për ngrohje. Sipas të dhënave të Doganave të Kosovës, mbyllja e pikëkalimit kufitar në Kullë dhe qarkullimi i ulët edhe në pikat e tjera kufitare kanë ndikuar në uljen e importit.

Aufrufe: 498 | Hinzugefügt von: hikusi | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Radio Puthjet

TV Vizioni

RTK

TV KLAN

Bota Shqiptare

Kalendari
«  Shkurt 2012  »
Hë.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Statistika

Të gjithë online: 1
Musafirë: 1
Antarët: 0

Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 5


Copyright MyCorp © 2020
Webhosting kostenlos - uCoz