Hauptseite
 
WWW.Puthjet.ucoz.comMërkure, 05.Gush..20, 22:59Willkommen Gast | RSS
Hauptseite
Menyja

Gezuar Humore 2014

Mini-Chat
200

RTK

Kyqu

OXYGEN SHOW

Jeta ne Kosovë

Familja Moderne

TV SHQIP

Shtypi Kosovar

Hauptseite » 2014 » Qershorë » 28 » Ekskluzive: Shkodër 1912: Malazezët paguajnë shqiptarët të luftojnë krahë tyre (Video)
19:48
Ekskluzive: Shkodër 1912: Malazezët paguajnë shqiptarët të luftojnë krahë tyre (Video)

Në një video kontroverse të vitit 1912 shihen disa shqiptar në rresht për tu paguar që të luftojnë se bashku me trupat malazeze gjatë rrethimit të Shkodrës.

Në video shihen shpërndarja e parave dhe certifikatave të municioneve të trupave shqiptare në Shkodër nga oficerët e Malit të Zi.

Megjithatë mundësia e manipulimit të shqiptarëve ka qenë shumë e madhe në atë kohë për shkak të varfërisë së skajshme e cila mund të vërehet edhe në veshjen e tyre.

Aufrufe: 805 | Hinzugefügt von: hikusi | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Radio Puthjet

TV Vizioni

RTK

TV KLAN

Bota Shqiptare

Kalendari
«  Qershorë 2014  »
Hë.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Statistika

Të gjithë online: 1
Musafirë: 1
Antarët: 0

Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 5


Copyright MyCorp © 2020
Webhosting kostenlos - uCoz