Hauptseite
 
WWW.Puthjet.ucoz.comMërkure, 05.Gush..20, 22:22Willkommen Gast | RSS
Hauptseite
Menyja

Gezuar Humore 2014

Mini-Chat
200

RTK

Kyqu

OXYGEN SHOW

Jeta ne Kosovë

Familja Moderne

TV SHQIP

Shtypi Kosovar

Hauptseite » 2012 » Gushtë » 11 » Japin mushka, marrin nuse shqiptare
21:34
Japin mushka, marrin nuse shqiptare
Prej 1 deri në 3 mijë euro shiten femra shqiptare të moshave të ndryshme nga Shqipëria në Serbi, Mal të zi dhe Maqedoni. Kjo temë është trajtuar shumë herë nga media të ndryshme, por vazhdon ende si fenomen, i cili përbën edhe vepër penale por që nuk po mund të ndalet as nga autoritet shqiptare e as nga ato të shteteve fqinje.

Një gazetë ditore maqedonase në faqen e parë sot doli me titull ,"eksportojmë Mushka inportojmë gra shqiptare", njfotn Tv Koha .

Autor i tekstit deklaron se një mushkë që shitet në Shqipëri kushton 200-400 euro, kurse një grua nga Shqipëria kushton një mijë euro.

Ky biznes bëhet nga të dy anët e kufirit ku vajza shqiptare shiten te pleqtë e vendeve fqinje për 1-3 mijë euro.

Në Maqedoni ka një statistikë, ku thuhet se në Shqipëri janë eksportuar 2 mijë mushka kurse nga Shipëria kanë ardhur në Maqedoni 2 mijë gra , një krahasim absurd, por fatkeqësishtë një statistikë e vërtetë që ofendon popullin shqiptar dhe që injoron shtetin shqiptar, i cili pas anëtarësimit në NATO e ka rritur nivelin e jetesës në vend.

Ky fenomen që cënon identitetin kombëtar, fetar dhe njerëzot të shqiptarëve, duhet të dënohet dhe të parandalohet para se të jetë shumë vonë. /albeu.com/

Aufrufe: 703 | Hinzugefügt von: hikusi | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Radio Puthjet

TV Vizioni

RTK

TV KLAN

Bota Shqiptare

Kalendari
«  Gushtë 2012  »
Hë.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Statistika

Të gjithë online: 1
Musafirë: 1
Antarët: 0

Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 5


Copyright MyCorp © 2020
Webhosting kostenlos - uCoz