Hauptseite
 
WWW.Puthjet.ucoz.comMërkure, 05.Gush..20, 22:04Willkommen Gast | RSS
Hauptseite
Menyja

Gezuar Humore 2014

Mini-Chat
200

RTK

Kyqu

OXYGEN SHOW

Jeta ne Kosovë

Familja Moderne

TV SHQIP

Shtypi Kosovar

Hauptseite » 2013 » Nëntorë » 24 » Flori hakmerret
22:28
Flori hakmerret

E kishim lënë që Acromax alias ArkivaShqip, kërkonte që Flori të shlyente borxhin prej 18.000 eurove. Themeluesi i Acromax, Aldor Nini ishte shprehur se nëse ky dëm nuk shlyhet sa më shpejt, Flori do të paditet.

Dhe ja që hakmarrja e Florit vjen e menjëhershme dhe e pamëshirshme sepse të ardhurat e Acromax burojnë kryesisht nga ai kanal në Youtube që tashmë është mbyllur si pasojë e shkeljes së të drejtave të autorit dhe pas kontestimeve nga Florjan Mumajesi dhe Ervin Gonxhi, shkruan tribuna.

 

Ky është mesazhi origjinal që shfaqet sot kur tenton të hapesh kanalin ArkivaShaqip në Youtube: 
"YouTube account ArkivaShqip has been terminated because we received multiple third-party notifications of copyright infringement from claimants including: Florjan Mumajesi, Ervin Gonxhi, Flori Mumajesi."

Nuk është hera e parë që kanali i ArkivaShqip mbyllet dhe betejat nëpërmjet kanaleve Youtube tashme janë çështje e ditës. Këngëtarët shikojnë të shushatur sesi videot e tyre fshihen nga Youtube dhe janë të pafuqishem për të mbrojtur punën e e tyre dhe investimet e tyre, ndërsa fansat duan vetëm të degjojnë muzikë, por ja që censura e pakuptimtë, leku dhe hakmarrjet personale kane krijuar një vorbull kaosi që do e mbështjellë muzikën shqiptare për një kohë shumë të gjatë

Aufrufe: 1004 | Hinzugefügt von: hikusi | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Radio Puthjet

TV Vizioni

RTK

TV KLAN

Bota Shqiptare

Kalendari
«  Nëntorë 2013  »
Hë.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Statistika

Të gjithë online: 1
Musafirë: 1
Antarët: 0

Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 5


Copyright MyCorp © 2020
Webhosting kostenlos - uCoz